IoT, poszukiwanie inspiracji

IoT, poszukiwanie inspiracji

wpis w: ciekawostki, inspiracje | 0

Wielu z nas to ludzie kreatywni, którzy oczekują od życia czegoś więcej niż zaliczonego projektu, obronionego dyplomu, zaliczonego kolosa. Studia to też czas na poszerzanie horyzontów, bycie kreatywnym inżynierem i twórcą nowoczesnych inteligentnych rozwiązań. Chcemy być smart/IoT/inteligent/remote … Co w takim razie możemy stworzyć? Inteligentna tablica korkowa? A może podłączyć RFID do worka na śmieci i monitorować czestotliwość wynoszenia przez współlokatora w akademiku? Brakuje wam pomysłów? Dzisiaj chciałem wam zaprezentować kilka fajnych serwisów na których możemy szukać inspiracji i źródeł wiedzy z działu IoT/smart. Niewątpliwie sposobów szukania pomysłów jest wiele – to ten jest w moim odczuciu najszybszy.

 

Proponuje składować swoje własne pomysły w jakiejś aplikacji/notatniku multiplatformowym. Polecam następujące narzędzia:

  • http://www.google.pl/keep/ – tablica z notatkami od google
  • https://getpocket.com/a/queue/ – można zastosować sobie jako dodatek do przeglądarki i jednym przyciskiem dodawać ciekawe linki do naszej „kieszeni”
  • https://www.onenote.com od Microsoftu

 

A teraz garść propozycji:

 

Jeżeli macie jeszcze jakieś ciekawe serwisy, magazyny, kontenery projektów, hackatonowe podsumowania, które mogą zainspirować nas do stworzenia urządzenia, które zmieni oblicze świata, to podzielcie się z innymi.